x
Ayak Sağlığı İçin Ayakkabı Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?
10.08.2018

Ayak Sağlığı İçin Ayakkabı Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

 Ayak sorunları en çok ayakta çalışanları tehdit etmektedir. Ayak hastalıklarının ortaya çıkmasında ilk öncelik hatalı ayakkabı seçimi bulunmaktadır. Yapılan araştırmalar her 5 kişiden birinin hatalı ayakkabı seçiminden dolayı ayak sorunları yaşadığını göstermektedir. Tırnak batması, ayak başparmağının içe eğik durması, nasır, mantar, topuk dikeni, stres kırıkları gibi sorunlar ayak ve ayak bileği sorunlarına neden olmaktadır. Bayanlarda yanlış ayakkabı seçimi yüzünden bu tip sorunlar daha sık görülmektedir.

 

 Topuk Yüksekliğine Dikkat Edilmelidir

 

            Ayakkabı seçerken topuk yüksekliği ortalama 3 cm civarında olmalıdır. Topuk yüksekliği 8-9 cm’nin üstündeki ayakkabılarda vücut yükünü ayak ucunda toplamaktadır. Yüksek topuk ayakkabı giyen kadınlarda ayak bileği ve ayak önü ağrıları çok sık görülmektedir. Yine yüksek topuk ayakkabı düşmeye sebep olabilmektedir. Kimi zaman da ayak bileği burkulması sorunu yaşanmaktadır. Uzun süreli kullanımlarda parmakların sıkışmasından ötürü tırnak batmaları, kemik çıkıntı oluşumları görülmektedir. Yüksek topuklu ayakkabılar uzun yürüyüşlerde kullanılmaz. Tarak kemiklerine aşırı yüklenmeler olursa stres kırıklarına sebep olabilir. Stres kırıkları tedavisinde uzun süreli koltuk değneği kullanılabilir. Bu durum da ciddi iş gücü kaybına yol açabilir.

 

            Ancak yüksek topuklu ayakkabılar bazı olumsuzluklara rağmen hala en çok tercih edilen modellerdir. Çünkü birçok kıyafetin en önemli tamamlayıcısıdır. Abiye kıyafetlerle, uzun elbiselerle ve takım elbiselerle birlikte giyilen yüksek topuklu ayakkabılar herkesin ayakkabı dolabında en az birkaç çift bulunmaktadır. En rahat ve şık modellerin bir arada bulunduğu fitbas.com sitesinde 35 numara stiletto ayakkabıdan en büyük numaraya kadar model bulmak mümkündür. Ayrıca erkek ve çocuk ayakkabıları yanında spor ayakkabılar da model ve numara sorunu yaşanmamaktadır.

 

 Ayakkabı Alırken En Uygun Zaman Nedir?

 

            Bu zamanın akşam saatleri olduğu söylenir, doğrudur da. Bütün gün aktif olan ayakkabılar akşam üzeri doğru şişkinlikte ve tam numarasında olur. Sabah saatlerinde dinlenmiş bir ayakla doğru numara ölçüsü alınamaz. Sabah ölçüsüne göre alınan ayakkabı akşam saatlerinde ayakları sıkacaktır. Bu arada alınan ayakkabının önü geniş olmalıdır. Ayağı çok fazla sıkmamalıdır. Ayakkabı ayağa tam oturmalı, ne çok gevşek ne de çok sıkı olmalıdır. En doğru modeli ve numarayı fitbas.com online satış sitesi sayfalarından satın alabilirsiniz.

 

Blog Son Eklenenler
Kroko Desenli Büyük Numara
Büyük numara giyen erkek müşterilerimize yeni bir seçenek sunmak amacıyla en çok satan havuzlu taban sneaker modelimizde 45-46-47-48-49-50 numara ayakkabılarını ürettik. Lacivert, Taba, Siyah renk varyasyonlarıyla müşterilerimizin beğenisine sunulan sneaker modelimizin Siyah renginde Siyah taban seçeneği de mevcut. Oldukçe geniş kombin seçeneği sunan bu modelimizde özellikte kot pantolanla günlük-spor kombinler başı çekiyor.
Küçük Numara Ayakkabı Tasarımları
Günümüzde eskiye oranla daha fazla şıklık estetik anlamda yenilikler yaşanan   küçük numara ayakkabı   modelleri konforu ile de ön plana çıkmaktadır.
Kadınlar Adına Büyük Numara Ayakkabı Çeşitleri
41 numaradan başlayarak 45 numaraya kadar çıkan ayakkabı numaraları, kadınlar için   büyük numara ayakkabı   olarak ön plana çıkar.
Büyük Numara Kadın Ayakkabı Modası
Eskiden modası ve şıklığı hakkında pek konuşulmayan büyük numaralı ayakkabılar son zamanlarda firmaların bu konuda yaptığı atılımlar sayesinde oldukça konuşulur hale geldi.
Küçük Numara Kadın Ayakkabısında Yeni Modeller
Modaya uyum konusunda kadınların ne kadar tutkulu olduğu herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Özellikle önemli davetlere giderken kombin uyumu yakalamaları adına zamanlarını çokça ayırmaktalar.
Yeni Sezonun Büyük Numara Kadın Sandalet Modası
Sıcak havaların ve yaz aylarının en çok tercih edilen ayakkabı modellerinden biri olan sandaletler, son yıllarda renkli modeller ile tasarlanmaya başladı.
Düğünler İçin Tercih Edilecek Olan Büyük Numara Erkek Ayakkabılar
Yeni evlenecek ve hayatlarının mutlu gününde yanında olmasını istediklerini davet edecek olan çiftler, düğünlerini daha çok yaz aylarına denk getirmektedir.  
Büyük Numaralı Babet Modelleri
İmalat yapmakta olan ayakkabı firmaları ihtiyaçlar doğrultusunda büyük numara üretim yapmakta ve müşteri memnuniyetine dayalı ayakkabı üretimi yapmaktadır.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.