x

Değişim ve İade Koşulları

 30 Gün İade ve Değişim İmkanı

Fitbas olarak dilediğiniz modelleri ve dilediğiniz numaraları istediğiniz mağazadan bulamadığınızı biliyoruz. Ayakkabı konusunda bir de bulunamayan numaralar söz konusu olduğunda sizlere daha fazla alışveriş rahatlığı vermek istiyoruz. Bu nedenle satın aldığınız ayakkabınızı renk, model, numara  sorunu nedenleri ile iade etmek veya başka bir ürünler değişimini isterseniz aşağıda belirtilen  şartlara uymak koşulu ile 30 gün kargo yolu ile tarafımıza edebilirsiniz. Ürünü tarafımıza gönderirken firmamızın anlaşmalı kargo firmalarıyla karşı ödemeli olarak gönderilecektir. İade işlemlerinde  uzaktan satış işlemlerinden dolayı ortaya çıkan kargo tutarı iade tutarından düşülerek tarafınıza aktarılacaktır. İade işlemlerinde kargo firmalarının satışın iptal olmasından ötürü tarafımıza kargo bedellerini iade etmediği için iade olarak geri ödenmez. Değişim işlemlerinde ise meydana gelen kargo bedelleri ürünü firmamıza geri gönderirken firmamız tarafından ödenir, değişimini istediğiniz ürün tarafınıza gönderirlirken ise kargo ücreti tarafınızca karşılanacaktır.

İade ve değişim işlemleri için tarafımıza gönderilecek ürünlerin kutuları kesinlikle bir kutuya veya poşete konularak gönderilmelidir. Tarafımıza gönderilen kutuların doğrudan bantlanılarak zarar görmesi zayi olmasına ve tekrar kullanılamamasına sebebiyet verdiğinden iade işlemlerinde "zayi kutu bedeli" 6 TL kesintisi yapılacaktır.

Özetle; kargo firması taşıma ve tahsilat ücretlerini firmamıza geri iade etmediği için "İADE İŞLEMLERİNDE SADECE FİRMAMIZ HESABINA GEÇEN BEDEL İADE EDİLİR". İade işlemi sonucunda dileyen müşterilerimize sonraki alışverişlerinde kullanabilecekleri HEDİYE ÇEKLERİNİ hesaplarına ParaPuan olarak tanımlayabiliriz. ParaPuan tanımlarken müşterilerin ödedikleri toplam bedel baz alınır.

Değişim ve iade işlemlerindeki yasal süre 15 gün olmasına rağmen Fitbas.com size ek olarak artı 15 gün daha sağlayarak bu süreyi 30 gün olarak belirlemiştir. 30 günü geçen işlemler yapılamamaktadır.

 İade Şartları

Ürün alıcıya ulaştıktan sonra faturanın arkasında bulunan ‘’İADE ve DEĞİŞİM’’ formunu eksiksiz doldurup imzalaması gerekmektedir.

İade yapılacak ürünün alışverişindeki ödeme şekli sitemizden kredi kartı veya havale/EFT şeklinde yapılmış olmalıdır. Kapıda ödeme ile yapılmış ödelerin siparişlerin iadesi ödemenin kargo firmasına yapılmış olmasından ötürü yapılamamktadır. Kapıda Ödeme siparişlerde ürün değişim işlemi yapılabilirveya sonraki alışverişlerinizde kullanabileceğiniz bir Hediye Çeki oluşturulabilir.

İade edilecek ürün tarafınıza iletilen FitBas.com özel kutusu orijinalinde değişiklik yapılmadan ürüne ve kutusuna herhangi bir zarar teşkil etmeyecek şekilde iletilmelidir.

İade edilecek ürün Kutusuna yerleştirildikten sonra İADE ve DEĞİŞİM FORMU ve ürün FATURASI ile birlikte Kargo firmasına teslim edilmelidir.

İadeye konu olan ürünün giyilmemiş, kutusu ile birlikte bozulmamış olması gerekmektedir. Bu durumda ürün denemeleriniz de ürün Numarası ayağınıza uygun değilse Zorlamamanız tavsiye edilmektedir.

İade ile ilgili işlem ve sipariş detayınızla ilgili İnceleme iade departmanımız tarafından yapılarak değerlendirmeye alınır. İade edilecek ürünün kabul ve değerlendirme süresi 10-15 iş günüdür.

 

İade Kabulü

İade değerlendirme sürecinden sonra iade işleminiz onaylanır ise 5 iş günü içerisinde de olarak bilgilendirme maili veya SMS alacaksınız. İade tutarı 10 işgünü içerisinde yansıtılacaktır. Bankanın sistemine ve ekstre tarihinize göre hesabınıza paranızın geçiş süresi değişebilmektedir. Kapıda Ödeme siparişlernde iade işlemi yapılmaz bu siparişlerde değişim sağlanabilir veya hesabınıza sonradan kullanılmak üzere bir hediye çeki tanımlanabilir. Sitemizden kredi kartı ile yapılan siparişlerin iadesi kredi kartınıza, havale /EFT ile verilen siparişlerin iadesi ise tarafımıza bildireceğiniz IBAN hesabına yapılmaktadır.

 

Ürün Değişimi

Satın aldığınız ürünün renginden veya ölçüsünden memnun kalmadığınızda ve ürünü değiştirmek istediğinizde alternatif renk ve numara stoklarımızda olma şartı ile değişim yapılmaktadır. Stokta olmayan ürünler için değişim yapılamamaktadır.

Değişim yapılan ürün ile fiyat farkı oluşmasında değişim nedeni ile bakiyenize yansıtılacak olan rakamın üzerine fark tutarını ödeyerek yeni ürünü satın alabilirsiniz. Değişim yapılan ürünün fiyatının düşük olması durumunda Fiyat farkı kadar tutar hesabınıza kupon olarak tanımlanacaktır.

Değişim talep edilen ürün size gönderdiğimiz kutusunda tarafımıza gönderilmelidir. Değişim Talep edilecek olan ürünün Stoklarda olması gerekmektedir. Değişim Talebi yaptığınız ürünü İade ve Değişim Formu üzerinde yazan alanda belirtmeniz gerekmektedir. (Değişimlerde kargo ücretleri teslim alan ödeme yapacak şeklinde  karşılıklı olarak paylaşılmaktadır. Ancak ürünün tarafımıza gönderilirken mutlaka anlaşmalı kargomuz ile gönderilmelidir. Farklı bir kargo firması ile tarafımıza gönderilecek karşı ödemeli kargolar kabul edilememektedir.)

 

Kargo şirketi tarafından Ürün teslimatı sırasında ürün kontrollerinin tarafınızdan sorun olup olmadığına dair tespit yapılması gerekmektedir. Ürünün ezik, kırık ve bunun gibi Lojistik sorunlardan kaynaklanan bir durum tespitinizde Kutu içerisinden Çıkan TESLİM İADE FORMUNA nedeni ile birlikte yazarak KARGO personeline teslim öncesinde ürünün iade edilmesi gerekmektedir. Aksi Halde ürün kabulünün yapılması durumunda sorumluluk FitBas.com’a ait değildir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.