Değişim ve İade Koşulları

 

 

30 Gün İade

Fitbas olarak dilediğiniz modelleri ve dilediğiniz numaraları istediğiniz mağazadan bulamadığınızı biliyoruz. Ayakkabı konusunda bir de bulunamayan numaralar söz konusu olduğunda sizlere daha fazla alışveriş rahatlığı vermek istiyoruz. Bu nedenle satın aldığınız ayakkabınızı renk, model, numara  sorunu nedenleri ile iade etmek isterseniz aşağıda belirtilen  şartlara uymak koşulu ile 30 gün kargo yolu ile iade edebilirsiniz. İade ederken kargo ücreti tarafınızdan karşılanmalıdır. Kargo ücretini ödemeden yaptığınız gönderilerde kargo tutarı iade tutarından düşülerek hesabınıza aktarılacaktır. Kapıda ödeme ile alınan siparişlerde ürün ücretine ek olarak alınan  6,00 TL kargo şirketi tarafından tarafımıza ödenmediği için iade talep edilmesi durumda 6,00 TL iade edilmez. Ürün iadelerinde 85 TL üzeri gönderimlerdeki ilk gönderim kargo bedeli ürün tutarından düşülerek iade edilir.

Özetle; kargo firması taşıma ve tahsilat ücretlerini firmamıza geri iade etmediği için "İADE İŞLEMLERİNDE SADECE FİRMAMIZ HESABINA GEÇEN BEDEL İADE EDİLİR". 

İade işlemi sonucunda dileyen müşterilerimize sonraki alışverişlerinde kullanabilecekleri HEDİYE ÇEKLERİNİ hesaplarına ParaPuan olarak tanımlayabiliriz. ParaPuan tanımlarken müşterilerin ödedikleri toplam bedel baz alınır.

Örnek:

59,90 TL değerinde bir ayakabıyı Kapıda Ödeme Seçeneği ile satın alan bir müşterimiz Toplamda 4,95 TL Kargo ve 6,00 TL Kapıda Ödeme Tahsilat Bedeli ile birlikte toplamda 70,85 TL ödeme yapar.

Müşterimiz bu ürünü iade etmek istediğinde ürünü bize karşı ödemeli olarak gönderdiğinde 4,95 TL kargo firmamız tarafından ödenir. Ürün İade Kabul Prosedürünü geçtikten sonra (ürünün kullanılmamış olması, faturasıyla birlikte 30 gün içerisinde iade edilmesi)

PARA İADESİ istenirse, ödeme yapılacak bedel 59,90 TL - 4,95 TL (İade gelirken ödenilen kargo bedeli) = 54,95 TL olacaktır.

HEDİYE ÇEKİ istenirse, müşterimizin ödediği toplam tutar 70,85 TL olarak ParaPuan olarak tanımlanacaktır.

 

 

 

 

İade Şartları

Ürün alıcıya ulaştıktan sonra faturanın arkasında bulunan ‘’İADE ve DEĞİŞİM’’ formunu eksiksiz doldurup imzalaması gerekmektedir.

İade edilecek ürün tarafınıza iletilen FitBas.com özel kutusu orijinalinde değişiklik yapılmadan ürüne ve kutusuna herhangi bir zarar teşkil etmeyecek şekilde iletilmelidir.

İade edilecek ürün Kutusuna yerleştirildikten sonra İADE ve DEĞİŞİM FORMU ve ürün FATURASI ile birlikte Kargo firmasına teslim edilmelidir.

İadeye konu olan ürünün giyilmemiş, kutusu ile birlikte bozulmamış olması gerekmektedir. Bu durumda ürün denemeleriniz de ürün Numarası ayağınıza uygun değilse Zorlamamanız tavsiye edilmektedir.

İade ile ilgili işlem ve sipariş detayınızla ilgili İnceleme iade departmanımız tarafından yapılarak değerlendirmeye alınır. İade edilecek ürünün kabul ve değerlendirme süresi 10-15 iş günüdür.

 

İade Kabulü

İade değerlendirme sürecinden sonra iade işleminiz onaylanır ise otomatik olarak bilgilendirme maili alacaksınız. İade tutarınız alışveriş yaptığınız banka kredi kartınıza bankanıza bağlı olarak 5-10 işgünü içerisinde (havale/EFT yoluyla gönderilecektir) yansıtılacaktır. Bu sürenin dışındaki gecikmelerden firmamız sorumlu değildir. Bankanın sistemine ve ekstre tarihinize göre hesabınıza paranızın geçiş süresi değişebilmektedir.

 

Ürün Değişimi

Satın aldığınız ürünün renginden veya ölçüsünden memnun kalmadığınızda ve ürünü değiştirmek istediğinizde alternatif renk ve numara stoklarımızda olma şartı ile değişim yapılmaktadır. Stokta olmayan ürünler için değişim yapılamamaktadır.

Değişim yapılan ürün ile fiyat farkı oluşmasında değişim nedeni ile bakiyenize yansıtılacak olan rakamın üzerine fark tutarını ödeyerek yeni ürünü satın alabilirsiniz. Değişim yapılan ürünün fiyatının düşük olması durumunda Fiyat farkı kadar tutar hesabınıza kupon olarak tanımlanacaktır.

Değişim talep edilen ürün size gönderdiğimiz kutusunda tarafımıza gönderilmelidir. Değişim Talep edilecek olan ürünün Stoklarda olması gerekmektedir. Değişim Talebi yaptığınız ürünü İade ve Değişim Formu üzerinde yazan alanda belirtmeniz gerekmektedir. İlgili ürünün Değişim kontrolü ve onayı sonrasında stoklarda olmaması durumunda iade tutarı bakiyenize yansıtılır. (Değişimlerde kargo ücreti tarafınızdan karşılanmalıdır. Kargo ücretini ödemeden yaptığınız gönderilerde tekrar size gönderilen kargo ücreti tarafınıza karşılanacaktır.)

 

Kargo şirketi tarafından Ürün teslimatı sırasında ürün kontrollerinin tarafınızdan sorun olup olmadığına dair tespit yapılması gerekmektedir. Ürünün ezik, kırık ve bunun gibi Lojistik sorunlardan kaynaklanan bir durum tespitinizde Kutu içerisinden Çıkan TESLİM İADE FORMUNA nedeni ile birlikte yazarak KARGO personeline teslim öncesinde ürünün iade edilmesi gerekmektedir. Aksi Halde ürün kabulünün yapılması durumunda sorumluluk FitBas.com’a ait değildir.

Whatsapp Destek Hattı x Hafta İçi 09:30 - 19:30 Cumartesi 10:30 - 20:00 Pazar Kapalı Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.