x
Ayakkabılarda Astar Ve Aksesuarların Önemi

Ayakkabılarda Astar Ve Aksesuarların Önemi

26 Temmuz 2018

Medeniyet geliştikçe ayakkabı çeşitleri de artış göstermiştir. Her yaştaki insanın çeşitli mevsimlerde değişik değişik yerlerde giymeleri için pek çok ayakkabı çeşidi ortaya çıktı. Bunların arasında en önemlileri çizme, bot, lastik ayakkabı, hasır ayakkabı, sandal, mokasen, iskarpindir. Yapılış türüne göre de tabanı çivili, yapıştırma ve dikişli çeşitleri mevcuttur.

 

 Rahat ve Kaliteli Bayan Ayakkabı Modelleri

 

 Bilindiği gibi ayakkabıların rahat olması günlük giyim ve kullanım bakımından önemlidir. Ayakkabıda önemli olan şey ayağa rahatça oturması, ayağı sıkmaması, şekli ve biçiminin bozulmamasıdır. Yine ayakkabının kalitesi ön planda tutulmaktadır. Günümüzde günlük kadın ayakkabı seçimi her geçen gün önem kazanmaktadır. Şık ve kaliteli olup günlük giyilebilecek şık ve kaliteli bir ayakkabı isteyenler orijinal ve rahat bayan ayakkabı modellerine online satış sitelerinden ulaşabilirler.

 

 Değişik tasarımlara sahip, dikkat çekici, kaliteli, şık, orijinal, bütün ayaklara hitap eden büyük ya da küçük ayakkabı numaraları mevcuttur. Bayanlar artık ayakkabı seçiminde zorluk yaşamadan kendi zevklerine ve kendi ihtiyaçlarına uygun ayakkabıları satın alabilirler.

 

 Ayakkabıda Astarın İşlevi Nedir?

 

 Ayak ve saya arasında koruyucu bir tampon tabaka görevi görür. Ayağın nemini alır. Ayakkabının şeklini korur. Ayakkabının iç görünümünü şekillendirir. Astar ayakkabının ayna, yan ve ayağın bastığı zeminde kullanılır

 

 Ayakkabı Aksesuarları Nelerdir?

 

 Ayakkabının tarzına ve biçimine göre değişik aksesuarlar kullanılır. Aksesuarlar; deri, suni malzeme, plastik, taş, tahta, boncuk, tekstil, zamak ve metal çeşitlerinden oluşur. Bunlara ek olarak fermuar, atkı tokası, rivet, kanca, trok, kapsül, taşlı süs tokaları, ponponlar, etiketler, resimli logolar, bağcık, süs dikişleri kullanılır.

 

 Sıkı Ayakkabı Nasıl Gevşetilir?

 

 Eğer yeni aldığınız ayakkabı ayağınızı fazla sıkıyorsa, gevşetmeniz mümkündür. Ayakkabılar özel kalıplarla genişletilebilir. Aynı zamanda farklı geleneksel yöntemlere internetten ulaşabilirsiniz. Sıkı ayakkabı rahatsızlık vereceği gibi, gün içinde ayakların şişmesine ve yaralanmasına neden olacaktır. Bu yüzden küçük veya büyük beden ayakkabı alırken doğru kalıp ve dikiş özelliklerini incelemek gerekir.

 

 Beğenilen ürünler güvenli ödeme koşulları ile online sitelerden satın alınabilir. Orijinal ve uygun fiyat seçenekleri bütün müşterilere sağlanmaktadır. Renk seçimi ve ayak numarasına göre numara seçerek alışveriş yapmak günümüzde daha kolay hale gelmiştir.

 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.