x
Büyük Numara Sandalet

Büyük Numara Sandalet

26 Nisan 2018

Özellikle büyük ayak numarasına sahip bayanların en zorlandığı ayakkabı seçimi sandaletlerdir. Çünkü sandalet giyen kişilerin ayak estetiğine iki kat dikkat etmesi gerekir. Sandaletler yapısı bakımından ayakların büyük bölümünü açıkta bırakır. Ayağın görünen kısımları göz estetiğine hitap etmediği zaman da ortaya çirkin bir görüntü çıkmaktadır. Bu nedenle özellikle büyük ayak numarasına sahip kişiler sandalet seçerken daha zarif modeller tercih etmelidirler.

 

            Yayvan modeller yerine ayağı daha küçük gösteren bantlı modeller tercih edilebilir. Bununla birlikte üzerinde büyük tokalar ya da büyük aksesuarlar olan modellerden uzak durulmalıdır. Çünkü bu tarz seçimler ayakları olduğundan daha büyük ve kaba göstermektedir. Parmak kısmı oval olan sandaletler tercihen ilk sıralarda yer almalıdır. Böylece parmakların dışarıya taşması engellenmiş olur. Büyük numara bayan sandalet alacak kişiler mutlaka ortopedik ve kaliteli malzemeden yapılmış sandaletleri kullanmalıdırlar.

 

            Ayak numaraları büyük olduğundan alelade bir seçim ayak sağlığını olumsuz etkileyecektir. Özellikle yandan sıkan ve ayağa tam oturmayan sandaletler yürüyüş bozukluklarına hatta denge kayıplarına sebep olmaktadırlar. Büyük ayak numarasına sahip bayanların sandalet seçiminde dikkat etmesi gereken bir diğer husus parmak arası sandaletlerdir. Büyük ayakları hem sağlık açısından hem de görünüm açısından zorlayacak modellerdir. İlla parmak arası bir sandalet giyilecekse ayakla uyumuna dikkat edilmelidir.

 

 Büyük Numara Sandaletlerde Tercih Edilen Renkler

 

            Büyük numara bayan sandalet seçiminde sandaletin modeli kadar rengi de önem taşımaktadır. Örneğin sanıldığının aksine siyah sandaletler ayağı daha geniş göstermektedir. Ten rengini daha çok ortaya çıkartacağından ayaklara daha fazla dikkat çekilmesine neden olmaktadırlar. Büyük numara bayan sandalet alacak kişiler ten rengi ile daha uyum sağlayan renkleri tercih etmelidirler. Bu renkler toprak tonları olabilir.

 

            Kahverengi pudra rengi gibi renkler hem şık hem estetik bir görünüm yakalanmasını sağlayacaktır. Bununla beraber bej rengi yine doğru bir tercih olacaktır. Son dönemlerde özellikle bayan ayakkabılarda moda olan simli renklere ise temkinli yaklaşılmalıdır. Göze hoş gelen bu simli renkler ayakları olduğundan büyük gösterecektir. Özellikle büyük bantlı sandaletlerde gümüş dore gibi fazlaca dikkat çeken renkler kullanılmamalıdır.

 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.