x
Doğru Ayakkabıları Bulmak İçin İpuçları
26.07.2018

Doğru Ayakkabıları Bulmak İçin İpuçları

Giyiminize önem veren birinin ayakkabı için alışveriş yaparken moda bilgisinden daha fazlasına sahip olması gerekir. Ayakkabı alırken işlevini düşünmek ve nerede, ne zaman, hangi kıyafetlerle giyinmesi gerektiğini düşünebilmelidir. Bir ayakkabıdan ne beklemesi gerektiğine karar verdikten sonra alışveriş yapmak daha akıllıca olacaktır. Sadece vitrinde görüp, beğenildiği için satın alınan bir ayakkabının genelde fazla bir işlevi olmayacaktır.

 

 Ayak Numarasını Tam Olarak Belirleyin

 

            Satın alabileceğinizi düşündüğünüz herhangi bir ayakkabıyı denemeden önce doğru numarayı isteyin. Eğer online alışveriş yapıyorsanız günlük kullandığınız ayakkabınızın numarasına göre araştırma yapın. Online alışveriş yapmadan önce ayak numarasını tam olarak tespit etmek için ölçüm cetveli kullanabilirsiniz. Bunu sadece kendiniz için değil, diğer aile üyeleri için de yapabilirsiniz.

 

 Dinlenmiş Ayak ile Yorgun Ayak Arasında Fark Vardır

 

            Öğleden sonra ayakkabı almak daha akılcı bir yoldur. Gün boyu yorulan ayaklar belirli bir şişlik ve dolgunluğa ulaşır ve gerçek ayak bedeni budur. Bu yüzden sabah erken saatlerde ayakkabı alınması önerilmez. Çünkü dinlenmiş ayak doğru bedeni vermeyeceği için alınan ayakkabılar akşama doğru ayakları sıkmaya başlar.

 

 Sürekli Giyindiğiniz Çorap Türü ile Ayakkabı Deneyin

 

            Birçok kişinin belirli bir çorap modeli vardır. Sürekli ince veya kalın çorap giyiniyorsanız ayakkabı almaya da aynı çorap kalınlığında gidin. Çünkü ince çorapla almış olduğunuz ayakkabınız, kalın çorap giyindiğinizde ayağınızı sıkacaktır. Bir 38 numara erkek ayakkabı modeli kalın bir çorapla giyildiğinde ayağa dar gelecektir. Bu yüzden her zamanki çorap kalınlığınızı kullanın.

 

 Yaşa Bağlı Olarak Ayak Numaraları da Değişir

 

            Ayaklar yaşla birlikte değişir, genellikle büyür ve genişler. Bir ayak diğerinden daha büyükse, daha büyük ayağa uyan bir ayakkabı numarası satın alın. En ve boy konusunda sorun yaşıyorsanız en uzun parmağınızın boyuna göre seçim yapın.

 

 Ayakkabının Tam Olduğunu Anlamak İçin Parmağınızla Bastırın

 

            En uzun parmağınız ile ayakkabı burnu arasında yarım santim boşluk olması iyidir. Bunu kontrol etmek için ayakkabının üst kısmına hafifçe bastırın. Çünkü yeni ayakkabılar serttir ve boşluğu hissedemeyebilirsiniz. Bu boşluk, yürürken ayağınızın öne doğru basması için yeterli alan sağlar. Yeteri kadar yer olduğundan emin olmak için ayak parmaklarınızı ayakkabının içinde kıpırdatın.

 

Blog Son Eklenenler
Kroko Desenli Büyük Numara
Büyük numara giyen erkek müşterilerimize yeni bir seçenek sunmak amacıyla en çok satan havuzlu taban sneaker modelimizde 45-46-47-48-49-50 numara ayakkabılarını ürettik. Lacivert, Taba, Siyah renk varyasyonlarıyla müşterilerimizin beğenisine sunulan sneaker modelimizin Siyah renginde Siyah taban seçeneği de mevcut. Oldukçe geniş kombin seçeneği sunan bu modelimizde özellikte kot pantolanla günlük-spor kombinler başı çekiyor.
Küçük Numara Ayakkabı Tasarımları
Günümüzde eskiye oranla daha fazla şıklık estetik anlamda yenilikler yaşanan   küçük numara ayakkabı   modelleri konforu ile de ön plana çıkmaktadır.
Kadınlar Adına Büyük Numara Ayakkabı Çeşitleri
41 numaradan başlayarak 45 numaraya kadar çıkan ayakkabı numaraları, kadınlar için   büyük numara ayakkabı   olarak ön plana çıkar.
Büyük Numara Kadın Ayakkabı Modası
Eskiden modası ve şıklığı hakkında pek konuşulmayan büyük numaralı ayakkabılar son zamanlarda firmaların bu konuda yaptığı atılımlar sayesinde oldukça konuşulur hale geldi.
Küçük Numara Kadın Ayakkabısında Yeni Modeller
Modaya uyum konusunda kadınların ne kadar tutkulu olduğu herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Özellikle önemli davetlere giderken kombin uyumu yakalamaları adına zamanlarını çokça ayırmaktalar.
Yeni Sezonun Büyük Numara Kadın Sandalet Modası
Sıcak havaların ve yaz aylarının en çok tercih edilen ayakkabı modellerinden biri olan sandaletler, son yıllarda renkli modeller ile tasarlanmaya başladı.
Düğünler İçin Tercih Edilecek Olan Büyük Numara Erkek Ayakkabılar
Yeni evlenecek ve hayatlarının mutlu gününde yanında olmasını istediklerini davet edecek olan çiftler, düğünlerini daha çok yaz aylarına denk getirmektedir.  
Büyük Numaralı Babet Modelleri
İmalat yapmakta olan ayakkabı firmaları ihtiyaçlar doğrultusunda büyük numara üretim yapmakta ve müşteri memnuniyetine dayalı ayakkabı üretimi yapmaktadır.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.