x
Fitbas Neden Büyük Ayakkabı Üretiyor?

Fitbas Neden Büyük Ayakkabı Üretiyor?

30 Temmuz 2018

Ayakkabı mevsimlere ya da kıyafetlere göre değişebilen bir giysidir. Rahat bir tabanı olması, ayak bileğini iyi sarması bir ayakkabı için önemli unsurlar arasındadır. Bir ayakkabıda aranılan en önemli özellik ise ayağa uygun boyutlarda olmasıdır. Ayağı sıkan ya da ayağa büyük gelen ayakkabı muhteşem özellikler ile donatılmış olsa da kullanıcısını mutlu edemeyecektir. Büyük numara erkek ayakkabı ya da küçük numara erkek ayakkabı standart olarak nitelenen ayak numaralarının dışında yer alır.

 

            Fitbas bir süredir standardın dışında kalan ayak numaralarına göre üretim yapmaktadır. Üretim nedeni olarak ise bazı numaraların piyasadan hazır olarak temin edilemeyişidir. Özel tasarım ayakkabı diktirmek zorunda olan pek çok insan büyük paralar vererek ayakkabı sahibi olmakta iken Fitbas bu sıkıntılı sürece bir son vermiştir.

 

 Neden Standart Dışında Ayakkabı Üretim Yapılmaz?

 

            Sadece standart numara ayakkabı üretmek ticari kaygıdan kaynaklanmaktadır. Standardın dışında satış olmayacağını ya da yeteri kadar satış olmayacağını düşünen ayakkabı tedarikçileri kolay olanı yaparak klasik ayakkabı boyutlarında tasarım yaparak piyasaya sunum yapmaktadırlar. Fitbas ayakkabının lüks bir ihtiyaç olmadığını, dış etkenlerden korunmak için giyilmesi gereken temel ihtiyaç ürünleri arasında olduğunu bilir ve ona göre üretim yapar. Ayak numarasının büyük ya da küçük olması kişilerin kontrolünde olan bir durum değildir. Yıllardır ayak numarası standardın dışında ayağa sahip olanların yaşadığı mağduriyet firma sayesinde son bularak üst sınırlara ulaşan şıklık anlayışı ile herkes kadar şık olma hakkı elde etmişlerdir.

 

            Fiyat olarak her bütçeye hitap eden bu ürünler özel tasarım olarak üretilir. Hem kadın hem de erkek ayakkabı modellerinde renklerin, desenlerin ve her geçen gün değişen moda akımlarına uygun tasarımların ortaya çıkartılması firmanın müşterisine olan saygısından kaynaklanmaktadır. Firma bu alandaki açığın farkında olmasına rağmen bir ya da iki model üreterek o model üzerinden üretime devam edebilecekken bu durumun aksine pek çok modeli en az standart modeller kadar gösterişli, kullanışlı yapılarda üretebilmektedir. Bu durum standardın dışında ayakkabı kullananlar kadar standart ayak numarasına sahip olanlar tarafından da takdirle karşılanmaktadır.

 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.